تاریخ خبر :1397/08/16
✔ طرح احداث پنج کیلومتر فضای سبز شهری در آبادان آغاز شد

طی مراسمی در آبادان؛ کلنگ احداث پارک خطی پنج کیلومتر ی آبادان به زمین زده شد/افزایش ۱۴۰ هزار متر مربع فضای سبز آبادان
امام جمعه آبادان در آئین آغاز این طرح در سخنانی بر گسترش فضای سبز شهری با بهره گیری از ظرفیت مردم تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود با اقدام شهرداری آبادان زمینه توسعه و گسترش فضای سبز مناسب در مناطق مختلف این شهر به ویژه مناطق منفصل شهری با چشم انداز زیبا فراهم شود.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور افزود: ایجاد و طراحی فضای سبز، پارک و باغ در آبادان و مناطق پیرامونی آن به منظور گسترش چشم اندازهای شهری، آرامش شهروندان، بهبود کیفیت هوا، کاهش آلودگی صوتی و جلوگیری از آثار نامطلوب زندگی ماشینی ضروری است.
شهردار آبادان نیز در این آئین گفت: این طرح به مساحت پنج کیلومتر از آبادان تا خرمشهر امتداد دارد که برای اجرای آن ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی سازمان منطقه آزاد اروند پیش بینی شده است.
حسین حمیدپور اظهار داشت: با اجرای این طرح ۱۴۰ هزار مترمربع به مساحت فضای سبز شهری آبادان افزوده می شود ضمن اینکه این طرح یکی از مهمترین طرح های تاثیر گذار در محیط شهری است.
شهردار آبادان یکی از اولویت های این شهرداری را توسعه فضای سبز شهری به ویژه در مناطق منفصل از شهری برشمرد و گفت: زیباسازی سیما و منظر شهری از دیگر اهداف این طرح است.
وی گفت: با اجرا شدن این طرح 14 هکتار به سرانه فضای سبز شهری آبادان افزوده می شود.
حمیدپور تصریح کرد: سرانه فضای سبز در آبادان باید ۱۲ مترمربع باشد ولی اکنون کمتر از پنج متر مربع است و برای رسیدن به سرانه فضای سبز استاندارد باید گام به گام پیش رفت.
شهردار آبادان گفت: در این طرح برای حفظ و نگهداری فضای سبز سامانه آبیاری مکانیزه در نظر گرفته شده همچنین پیاده رو سلامت، مکان استراحت خانواده ها و ۲ کیلومتر پیست دوچرخه سواری تعریف شده است.
رئیس شورای شهر آبادان نیز گفت: شهرداری و شورای شهر آبادان مشکل اعتبار دارند و پرسنل شهرداری سه ماه است حقوق نگرفته اند از مسئولان شهری و نمایندگان مجلس انتظار می رود برای رفع این مشکل از پایتخت پیگیر جذب اعتبارات شوند.
عبدالله کعبی اظهار داشت: در حالیکه استاندارد فضای سبز برای هر نفر هفت مترمربع است در آبادان این سرانه ۳.۵ متر مربع می باشد.
 نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 426
این هفته: 982
کل بازدید: 1018623

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان