تاریخ خبر :1397/11/29
اولین دستگاه هوشمند بازیافت زباله در آبادان افتتاح شد

هم زمان با بیست و نهم بهمن ماه روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی؛ ظهر امروز در آبادان از دستگاه هوشمند بازیافت زباله از مبدا بهره برداری شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان؛ هم زمان با بیست و نهم بهمن ماه روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی؛ ظهر امروز در آبادان از دستگاه هوشمند بازیافت زباله از مبدا بهره برداری شد.

حسین حمید پور شهردار آبادان ظهر امروز در خصوص این طرح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ایستگاه بازیافت پسماند خشک با مشارکت بخش خصوصی و حمایت شهرداری آبادان مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی افزود: این دستگاه که امروز شاهد افتتاح آن هستیم برای اولین بار در استان خوزستان مورد بهره برداری قرار می گیرد.

شهردار آبادان بیان کرد: آبادان در گذشته شهر اولین ها بوده بر همین اساس در تلاش هستیم و می خواهیم اتفاقی بیفتد و دوباره به شهر اولین ها باز گردد.

شهردار آبادان عنوان کرد: از شهروندان انتظار داریم در راستای احترام به محیط زیست و جلوگیری از انتقال پسماند همکاری های لازم را داشته باشند تا از برگشت پسماند خشک و قابل بازیافت به محیط جلوگیری شود.

وی در خصوص عملکرد این دستگاه ها گفت: شهروندان این پسماند را در درگاه های تعبیه شده این دستگاه قرار می دهند و در قبال آن کارت الکترونیک دریافت می کنند که شارژ مالی خواهد شد .

وی افزود: در حال حاضر سرانه تولید زباله به ازای هر نفر ۸۰۰ گرم و روزانه ۱۸۰ تن زباله در آبادان تولید می شود که از حد استاندارد دویست گرم بیشتر است و این موضوع به خاطر شرایط آب و هوایی و مهمانوازی و سبک زندگی مردم آبادان معمولی می باشد.

شهردار آبادان بیان کرد: اگر استقبال خوبی توسط مردم از این دستگاه ها صورت گیرد که از لحاظ اقتصادی جوابگو باشد در ماه های آینده می توان دسترسی به این دستگاه را در سطح شهر بیشتر کرد..
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 147
این هفته: 1157
کل بازدید: 1039494

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان