تاریخ خبر :1392/11/06
جشنواره آشنایی با پسماندها در آبادان برگزار شد

جشنواره آشنایی با پسماندها در آبادان برگزار شد

جشنواره ای به منظور آشنایی با پسماند و روش های تفکیک آن در هفته هوای پاک در آبادان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان، در آخرین روز از هفته هوای پاک که از 29 دی تا 5 بهمن سال جاری نامگذاری شده بود، جشنواره ای با موضوع آشنایی با پسماند توسط سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری برگزار گردید.

این جشنواره ساعت 10 صبح روز پنجم بهمن ماه در زمین چمن مصنوعی شهدای شرکت نفت (جنب سینما نفت) برگزار شد و نوگلان، کودکان و پدرها و مادرها در ایستگاه شادمانه ای که به منظور آشنایی با موضوع پسماند و انواع روش های تفکیک از مبداء و نقش بازیافت در حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی هوا برپا می شود حضور یافته و در مسابقه شرکت نمودند.

در اين مراسم كه  جمعي از مسئولين شهری حضور داشتند شهردار آبادان بر ضرورت و لزوم  مشاركت مردمي در حفظ محيط زيست و پاكي طبيعت تاكيد نمود و هدف از برگزاري اين جشنواره را آشنایی کودکان و خانواده ها با موضوع پسماندها و روند حفظ محيط زيست شهری عنوان نمود و اضافه كرد: اگر شهروندان همكاري لازم را با  محيط زيست و شهرداري داشته باشند، با صرفه جويي در هزينه جمع آوري زباله مي‌توان گام‌هاي بهتري در راستاي عمران و آباداني بيشتر شهر برداريم.

محمودرضا شیرازی ادامه داد: داشتن شهری سالم، زیبا و پاک مهمترین اقدام شهرداری و مهمترین محور کاری بنده در این سه سال خدمتگزاری بوده است که برای تحقق صددرصدی آن به مشارکت و همراهی تمامی شهروندان نیاز داریم.

وی افزود: تحقق این هدف دشوار است زیرا متاسفانه در دوران بازسازی با توجه به وجود میزان بالای خرابی ها در جنگ، اجرای زیرساخت ها به درستی صورت نگرفت و شهر از این بابت دچار خسارت و زیان های فراوانی شد.

شهردار آبادان اظهار کرد: سال 89 که افتخار خدمتگزاری به شهروندان آبادانی را یافتم شاخص فضای سبز 4 مترمربع بود اما با توجه به اقدامات صورت گرفته طی سه سال اخیر، در زمان حاضر سرانه فضای سبز شهری آبادان به 7 متر مربع رسیده است که این میزان نشان از توسعه 50 درصدی فضای سبزی شهری در سه سال اخیر در مقایسه با 25 سال قبل از آن دارد و چنانچه فضای سبز مناطق شرکتی را به مجموعه فضای سبز شهری بیفزاییم سرانه فضای سبز شهری به 10 متر مربع می رسد.

شیرازی، با اشاره به اینکه استاندارد سرانه فضای سبز در کشور برابر با 12 متر مربع است گفت: تا رسیدن به استانداردهای موجود به میزان دو متر مربع فاصله داریم که با افتتاح چندین پارک و بوستان و بلوار جدید که در دهه فجر امسال انجام می شود سرانه فضای سبز باز هم افزایش می یابد.

به گفته وی تعریض خیابان ها و احداث چندین تقاطع در سطح شهر به کاهش آلودگی و اتلاف وقت کمک کرده است.

شهردار آبادان افزود: در تقاطع غیرهم سطح علی ابن موسی الرضا (ع) که زمان توقف خودروها در پشت ترافیک هفت دقیقه بود اکنون با ایجاد این تقاطع مدت زمان ماندگاری در ترافیک به حدود 13 ثانیه رسیده است.

شیرازی با اشاره به اینکه از ساعت 9 شب تا شش بامداد هر روز کار جمع آوری زباله ها از درب منازل صورت می گیرد از خانواده ها خواست تا زباله های خود را راس ساعت تعیین شده در خارج از منازل خود قرار دهند.

اجرای سرود توسط دانش آموزان مدرسه شاهد نورا، اجرای نمایشی با مضمون بازیافت و حفظ محیط زیست، آموزش کاردستی با مواد قابل بازیافت، نقاشی چهره کودکان، مسابقات بازیافت و روش های تفکیک پسماند ویژه بانوان، بادبادک پرانی و برپایی نمایشگاه نقاشی نوگلان و اهدای جوائز از جمله برنامه های جنبی این جشنواره بود.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 166
این هفته: 2824
کل بازدید: 803673

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان
ورود به سایت