تاریخ خبر :1392/12/23
طرح جمع آوری متکدیان شهر آبادان در ویژه برنامه استقبال از نوروز 93

طرح جمع آوری متکدیان شهر آبادان در ویژه برنامه استقبال از نوروز 93

هر چه به روزهای پایانی سال و نوروز نزدیک می شویم حال و هوای عید و بهار بیشتر بر شهر حاکم می شود اما در کنار همه این تازگی ها آنچه چهره شهر را نازیبا و شهروندان را ناراضی کرده وجود و حضور تعداد زیادی از متکدیان خارجی از جمله متکدیان غیر بومی در سطح شهر است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری آبادان، حضور این تکدی گران در شهر آبادان مساله تازه ای نیست و سال هاست شهر ما با این معضل دست به گریبان است و هر بار نیز برای جمع آوری آنان اقدامی می شود اما به علت عدم همکاری دیگر دستگاه های مسئول در این زمینه این اقدامات اغلب گذراست.

این روزها که مردم در مراکز خرید و بازارها مشغول خرید برای سال نو هستند در هر خیابان، محل گذر و بازار متکدیان زیادی را مشاهده می کنند که شکل نا به هنجار بدن اکثر آنها حال هر بیننده ای را بد می کند و این متکدیان با سماجت هر چه تمام به مردم می چسبند و آنان را مجبور به دادن پول می کنند.

کافی است سر چهاراهی پشت چراغ قرمز منتظر بمانی آن وقت حداقل یک متکدی خودش را از شیشه ماشین تا نیمه داخل می کند و اینقدر عجز و ناله کرده و تو را قسم می دهد و اصرار می کند که مجبوری برای خلاص شدن از او و نماندن دوباره پشت یک چراغ قرمز دست به جیب شوی و گویا همین امر متکدیان را برای ادامه فعالیت باانگیزه تر می کند!

در حالی که تا نوروز زمان زیادی نمانده و مسئولان شهر را برای پذیرایی از مسافران آماده می کنند، معاونت خدمات شهری شهرداری آبادان برای پاکسازی شهر از متکدیان که به شدت چهره شهر را زشت کرده اند دست به کار شده است.

شهردار آبادان با اشاره به طرح جمع آوری متکدیان این شهر در آستانه نوروز، گفت: یکی از عواملی که چهره این شهر را مخدوش کرده است، وجود متکدیان در مسیر خیابان‌ها، چهارراه‌ها و میادین است.

محمودرضا شیرازی در نشست با مدیران ستاد نوروزی شهرداری، از افزایش متکدیان در سطح شهر آبادان خبر داد و اظهار کرد: وجود متکدیان در مسیر خیابان‌ها، چهارراه‌ها و میادین چهره این شهر را مخدوش کرده است.

وی با اشاره به اینکه متکدیان شهر آبادان به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شوند، افزود: در بین این افراد زنان، کودکان و معتادان مشاهده می‌شود که برخی از آنها از شهرها و استان‌های دیگر در آبادان تکدی‌گری می‌کنند و شهرداری با تمام توان خود در این زمینه ورود کرده و سعی می‌کند با این پدیده زشت و زننده برخورد کند.

مسئول امور شهر شهرداری آبادان نیز از اجراي طرح جمع آوري متکديان به منظور پاکسازي سطح شهر در ويژه برنامه استقبال از بهار 93 خبر داد.

رضا خادمی گفت: بنا به رويکرد مديريت شهري در توجه به سلامت اجتماعي، طرح ضربتي جمع آوري متکديان در سطح شهر در دو مرحله به اجرا در آمد که در این طرح با متکدیانی که در سر چهار‌راه‌ها و میادین اقدام به گدایی می‌کردند و یا مزاحمتی برای هموطنان به وجود می‌آوردند، برخورد کرده و نسبت به جمع‌آوری و ارجاع آنها به شهرهای شان اقدامات لازم صورت گرفت.

وي تصريح کرد: در این طرح تاکنون 21 متکدی شامل 8 زن و 7 مرد که غیربومی بودند جمع آوری شده اند و در روزهای آتی نیز دو مرحله دیگر اجرا خواهد شد.
نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 155
این هفته: 2813
کل بازدید: 803662

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان
ورود به سایت