طرح ها و پروژه ها

پروژه تعریض خیابان رازی 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

یکی از مهم‌ترین راهکارهای غلبه بر معضل ترافیک محدوده مرکزی شهر آبادان تعریض خیابان هایی است که طی چند دهه گذشته در این شهر ساخته شده اند. منطقه سیکلین یکی از مناطق مرکزی آبادان است که به‌ دلیل وجود درمانگاه، دانشگاه و مراکز اداری مهم و به دلیل کم عرض بودن خیابان‌، همیشه ترافیک سنگینی را متحمل می‌شود.

بنابراین پروژه تعریض خیابان اصلی این منطقه که از مدت‌ها قبل و با هدف کاهش ترافیک و عادی شدن عبور‌ و‌ مرور در دستور‌ کار معاونت فنی ‌و عمرانی شهرداری قرار گرفته‌‌ ‌بود، هم ‌اکنون با 60 درصد پیشرفت فیزیکی خود را  در آستانه نوروز 93 در حال بهره برداری می بیند.

با بازگشایی و تعریض این خیابان این امکان میسر خواهد شد تا شهروندان و ساکنان مناطق مجاور بتوانند به راحتی و سهولت از این خیابان عبور کنند. تکمیل این پروژه به دلیل موقعیت مهم و خاص خود می‌تواند تا حد زیادی از بار ترافیکی مسیر‌های مجاور کاسته و به شاهراه اصلی خروج از محدوده مرکزی شهر تبدیل شود. معاونت فنی و عمرانی شهرداری به عنوان کارفرمای پروژه، عملیات اجرایی را به همراه واحد امانی منطقه یک به عنوان مجری طرح از مدتها قبل آغاز کرده است.

مشخصات کلی پروژه

کل مسیر اصلی پروژه تعریض خیابان رازی (سیکلین) 1600 متر و عرض متوسط آن 14 متر و دو متر پیاده رو در طرفین است که توسط واحد امانی منطقه یک شهرداری به اجرا در آمده و تاکنون 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. عملیات اجرایی آن نیز شامل: تخریب موانع در مسیر، اجرای زیرسازی و روسازی آسفالته، پیاده روسازی، جدول کشی، جابجایی تیر برق، اجرای دیوارکشی بلوکی، نصب دیوار پیش ساخته، عقب راندن دیوار شرکت نفت، لوله گذاری سطحی و نصب منهول و نصب نرده می باشد.
احداث پل کابلی روگذر امام رضا(ع)

سال 89 در مطالعات جامع طرح ترافیک هفت نقطه در آبادان به عنوان نقاط بحران در ترافیک مشخص شد که میدان ابوالحسن یکی از آنان و البته مهمترین آنها بود.60 درصد ترافیک شهری مربوط به این بخش بود زیرا روزانه بیش از 180 هزار و 960 خودروی سبک و سنگین از محور میدان ابوالحسن عبور می کنند.
همچنین از لحاظ زیر بنایی و زیبایی کالبدی شهر تصمیم گرفته شد تا شکل پل به صورت کابلی احداث شودتا ضمن استفاده کمتر از پایه از فضای بیشتری برای تردد استفاده شود. پل کابلی آبادان پس ازتهران و تبریز سومین پل کابلی تقاطع غیر همسطح در سطح کشور و اولین آن در جنوب غرب کشور به شمار می رود که در خشکی به اجرا در آمده و برای ساخت آن بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.


مشخصات فنی پل : 200 متر طول ،17 متر عرض ،28 متر ارتفاع پایلون ها ،استفاده از 224 رشته کابل ،2500 تن وزن پل ،700 تن وزن سازه ای پل و اجرا در مدت 18 ماه
شروع احداث : تیرماه 90      افتتاح و بهره برداری اسفند 91


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 203
این هفته: 2075
کل بازدید: 706376

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان
ورود به سایت