تاریخ خبر :1395/12/29
جشنواره تخم مرغ‌های نوروزی در آبادان برگزار شد

در آستانه سال جدید

جشنواره تخم مرغ‌های نوروزی در آبادان برگزار شد

در آستانه سال جدید و به همت ستاد زیباسازی و روابط عمومی شهرداری آبادان جشنواره تخم مرغ‌های نوروزی برگزار شد.

دبیر جشنواره تخم مرغ های نوروزی در آیین پایانی این جشنواره که با حضور شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناسان هنری برگزار شد گفت: ستاد زیباسازی شهرداري آبادان در پیشواز از بهار ۱۳۹۶ اولین جشنواره هنری تخم مرغ های نوروزی را برگزار نمود.

مریم علی نژادی با اشاره به استقبال هنرمندان بومی از این جشنواره اظهار کرد: از کلیه افراد شرکت کننده در مرحله ابتدایی طرح ارسالی دریافت شد و افراد برگزیده به مدت دو روز بر روی تخم مرغ رنگی بزرگ اجرای طرح و نقش داشتند. طراحی تخم مرغ ها می توانست به صورت یک نفره یا گروهی باشد.

وی خاطر نشان کرد: این جشنواره با هدف ترغیب هنرمندان به مشارکت در زیباسازی شهری، تشویق آنان در ذوق آزمایی های گروهی، ارج نهادن به سنت ها و باورهای اجتماعی و تاریخی و خلق آثار هنری جهت ایجاد شور و نشاط در جامعه و زینت بخشی به فضای شهری در ایام نوروز از طریق مشارکت هنرمندان رشته های تجسمی، برگزار شد.

شهردار آبادان در این مراسم با اشاره به نقش زنان در فرهنگ سازی گفت: زنان و مادران در خانواده در فرهنگسازی و رشد فرهنگ جامعه بیشترین نقش را دارند.

محمد حویزاوی ادامه داد: استفاده از تمامی ظرفیتهای فرهنگی برای برگزاری جشنواره‌ها می‌تواند در رابطه با شناساندن چهره اصیل فرهنگ بسیار موثر باشد که این جشنواره ها نیز به همین منظور ترتیب داده شده است تا بتوانیم برنامه‌های استقبال از بهار را به خوبی اجرا کنیم.

وی اظهار کرد: شهرداری برای فرهنگسازی و ارتقای آموزش شهروندی برنامه ریزی های لازم را خواهد داشت و در سال آتی هدف گذاری ما افزایش برنامه های فرهنگی و هنری در سطح شهر خواهد بود.

نخستین جشنواره تخم مرغ های نوروزی آبادان و مسابقه سفره هفت سین که در محل بازار هنر و در آخرین پنج شنبه سال برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر به هنرمندان حاضر و هدایایی به رسم یادبود به آنان به پایان رسید.نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده
مدیریت شهری


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 299
این هفته: 1778
کل بازدید: 770982

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان
ورود به سایت