تاریخ خبر :1399/03/09
شهردار آبادان از منطقه ۳ شهرداری آبادان بازدید کرد

وضعیت عمومی منطقه سه به هیچ وجه رضایت بخش نیست/ مدیران مربوطه نمره قبولی نمی گیرند/ معابر و میادین منطقه سه ساماندهی فوری نیاز دارد

وضعیت منطقه ۳ شهرداری آبادان طی بازدید صبح امروز شهردار آبادان و جمعی از مدیران مورد ارزیابی همراه با جزييات قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان صبح امروز پنجشنبه هشتم خرداد ۹۹ دکتر محمودرضا شیرازی به همراه جمعی از مدیران شهرداری آبادان از منطقه ۳ شهرداری آبادان بازدید کردند.

شهردار آبادان در این بازدید وضعیت میادین را نگران کننده برشمرد و خواستار برطرف شدن فوری زواید بصری ، جمع آوری بوته ها و نخاله ها از حاشیه معابر و میادین و رنگ آمیزی المانهای موجود همچنین راه اندازی آبنماهای میادین شد.

شهردار آبادان به صورت حضوری تذکراتی در خصوص وجود چاله در معابر را به مدیر و معاونین منطقه یادآور شد.ضمن اینکه از مدیرعامل سازمان عمران خواست از روز جمعه ۹ خرداد نسبت به تامین آسفالت به منظور لکه گیری و پر کردن چاله ها اقدام کند.

وی در ادامه بازدید گفت: خیابان های سی متری و ۴۰ متری و نیز ۲۰ متری حجاب و علوانیه و تمام فروعات این خیابان ها نیاز به جمع آوری نخاله و اصلاح پیاده رو و لکه گیری دارد.

شیرازی خطاب به مدیران شهرداری گفت: در حوزه فضای سبز تقریباً تمام بلوارها و خط وسط خیابان ها دچار مشکل هستند و باید با آبیاری قطره ای احیا شوند.چمن ها از بین رفته و به خاک تبدیل شده و این شرایط اسفبار است.

شهردار آبادان ادامه داد: همه شما مدیران می بینید که حاشیه اغلب خیابان ها وضع نابسامانی دارد و لازم است اقدام اساسی و کار زیر بنایی قابل توجه در ذوالفقاری اجرا شود.

وی همچنین خطاب به مدیر منطقه گفت: ساماندهی خودروهای عرضه کننده میوه و تره بار در دستور کار قرار گیرد و بایستی بازار سرپوشیده ذوالفقاری به منظور استقرار دست فروشان عرضه کننده میوه و تره بار واقع در سی متری ذوالفقاری آماده شود.

مدیر سامانه شهری آبادان پس از بازدید از چند زمین چمن مصنوعی از رسیدگی نکردن به این اماکن انتقاد کرد و گفت: زمین های چمن مصنوعی در کوی میثاق، کوی پلیس ، شطیط و ساحلی نیاز به رسیدگی و نوسازی و رنگ آمیزی محیطی دارند.تابلوی معرفی زمین ها رنگ آمیزی و چراغ های معیوب تعویض شود و برای دروازه ها تور نو نصب کنید. باید این زمین‌های فوتبال به شکل سابق برگشته تا جوانان را برای ورزش در این مکان ها راغب کند.توسعه ورزش همگانی در کاهش جرایم نقش مهمی دارد و این بخشی از وظایف ما در شهرداری است.

دکتر شیرازی همچنین پارک ها و بوستان ها را مورد بازدید قرار داد و طی تذکراتی افزود: پارک ها و بوستان های علوانیه،کوی میثاق ، شطیط ، کوی پلیس و ۴۰ متری ذوالفقاری کاملا متروکه و محل تجمع معتادان و پارک ۲۰ متری حجاب هم نیمه کاره رها شده است.لازم است تمرکز بیشتری بگذارید تا فضای سبز این پارک ها با فوریت اصلاح شود .نیمکت و وسایل بازی و ورزش بایستی نوسازی و رنگ آمیزی شود تا مردم بتوانند استفاده کنند. پایه های روشنایی پارک ها رنگ آمیزی شود تا محیط امن و آسوده ای برای معتادان و متجاهران نباشد.

وی وجود زواید بصری و سازه های مستهلک را از دلایل زشت شدن جلوه شهری برشمرد و گفت: تابلوهایی در خط وسط ۴۰ متری ذوالفقاری وجود دارد که فرسوده و زنگ زده شده اند.این تابلوها جمع آوری و برای نصب سازه های جدید برنامه ریزی شود.

▫️شهردار آبادان در ادامه بازدیدش یادآور شد: یک تیم مستند ساز از سوی روابط عمومی به صورت دائم وضعیت مناطق را مورد بررسی و به شهردار و مدیران مربوطه گزارش دهد تا قبل از اینکه مردم و شهروندان به حساب ما رسیدگی کنند، مدیران شهرداری وضعیت خود را بدانند و برای آن برنامه ریزی کنند.

دکتر شیرازی از شکل نامناسب باکس های زباله هم انتقاد کرد و گفت: موضوع مچاله شدن باکس های فلزی زباله مورد بررسی قرار گرفته تا مشخص شود چه عاملی موجب این شکستگی ها می شود.ضمن اینکه معاونت خدمات شهری باید مسئله تهیه باکس های پلی اتیلن زباله را پیگیری کند تا زودتر بتوانیم این باکس ها را تعویض و نوسازی کنیم.

وی به وجود آمدن کوهی از نخاله در ساحلی بهمنشیر را نگران کننده برشمرد و دستور داد روبروی دبیرستان پیامبر اعظم «ص» دیوارهای پیش ساخته نصب شود تا بیش از این برای دپوی نخاله و زباله مورد استفاده قرار نگیرد.

شهردار آبادان در ادامه به معاون فنی و مدیرعامل سازمان عمران دستور داد اتصال خیابان بهمن ۳۵ توسط سازمان عمران انجام شود تا این پروژه مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در پایان این بازدید به مدیران مربوطه یادآور شد: هفته آینده باز هم از ذوالفقاری و منطقه سه بازدید خواهیم کرد و بایستی مواردی که اشاره شد کاملا انجام شده باشند.

گفتنی است شهردار آبادان و هیئت همراه طی این بازدید از میدان شهید سیاح طاهری، بلوار سالیا ،پارک سالیا ، میدان دریاقلی، ابتدای خیابان های ۳۰ متری و ۴۰ متری،بلوار منتهی به بازار جمشیدآباد،خیابان هاي علوانیه، تعدادی از خیابان های فرعی ذوالفقاری و علوانیه ، کوی میثاق، کوی پلیس، ۲۰ متری حجاب،میدان ورودی از سمت اروندکنار ، کوی شطیط، ساحلی بهمنشیر ، زمین های چمن مصنوعی در منطقه ۳،پارک ها و بوستان های منطقه و بازار سرپوشیده ذوالفقاری دیدن و مشکلات موجود را بررسی کرده و مدیران حاضر برای برطرف شدن آن از سوی دکتر شیرازی دستور کار جدید دریافت کردند.نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 128
این هفته: 5400
کل بازدید: 81725

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان