تاریخ خبر :1399/05/08
به میزبانی شهرداری آبادان برگزار شد ؛ جلسه نمایندگان و مسئولان شهرستان با مدیران شرکت آبفای استان / عزم جدی برای رفع مشکل فاضلاب آبادان

دفتر شهردار آبادان عصر امروز میزبان جلسه مسئولان شهرستان با مدیران شرکت آبفای خوزستان در خصوص رفع مشکل فاضلاب آبادان بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان ، عصر امروز سه شنبه 7 مرداد ، جلسه مشترکی با حضور آقایان دکتر مختار ، دکتر محفوظی دو نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی ، دکتر موسوی فرماندار ویژه ، دکتر حقیقی مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان و به میزبانی دکتر شیرازی شهردار آبادان در دفتر شهردار برگزار شد.

موضوع جلسه بررسی مشکلات فاضلاب شهری آبادان بود و مسئولان حاضر در جلسه به بیان نظرات و دیدگاه های خود برای حل این مشکل پرداختند.

دکتر شیرازی شهردار آبادان در ابتدای جلسه ضمن قدردانی از حضور و اهتمام نمایندگان آبادان و مدیرعامل شرکت آبفای استان نسبت به دغدغه های مردم آبادان، مشکل سرریز پساب های خانگی در معابر را نگران کننده برشمرد و اظهار داشت: از ابتدای دوره جدید مدیریت شهرداری درگاه های مختلفی برای دریافت نظرات و پیام های شهروندان راه اندازی کردیم و عمده برنامه های شهرداری آبادان را بر اساس دغدغه های مردم عزیز و فوریت هایی که از ما انتظار دارند متمرکز کرده ایم.

وی افزود: از این طریق ، تصاویر و پیام های بسیاری از سوی شهروندان دریافت می کنیم که به وضعیت نامناسب فاضلاب و سرریز پساب های خانگی در معابر شهری مربوط است و مردم از شهرداری انتظار دارند برای حل این مشکل اقدام کند در حالی که گرفتگی خطوط فاضلاب برعهده شهرداری نیست و این مسئله بر عملکرد حوزه خدمات شهری شهرداری و جلب رضایت شهروندان تاثیر نامطلوب داشته است.

دکتر شیرازی در ادامه خاطرنشان کرد: با این وجود همکاران ما در شهرداری آبادان پیش از موعد سالانه کار لایروبی کانال های دفع آب های سطحی را به صورت گسترده آغاز کرده و تاکنون در این کار 50 درصد پیشرفت داشته اند.ضمن اینکه با هدف همکاری با اداره آبفای شهرستان ، برای رفع گرفتگی منهول های فاضلاب و نصب درپوش در نقاط مختلفی که شهروندان درخواست کرده اند ، وارد عمل شده است.

شهردار آبادان تصریح کرد: معاونت خدمات شهری شهرداری آبادان 17 نقطه را شناسایی کرده و امروز با ذکر مشخصات و آدرس در اختیار مسئولان حاضر قرار می دهد که در این نقاط ، فاضلاب شهری با حجم بالا وارد مجاری دفع آب های سطحی و موجب بروز مشکلات بعدی می شود.

وی گفت: امیدوار هستیم تلاش جمعی مدیران شهرستان به ویژه پیگیری های ارزشمند نمایندگان آبادان آقایان دکتر مختار و دکتر محفوظی و همکاری های دکتر حقیقی مدیرعامل آبفای استان به حل مشکل فاضلاب شهری و پاک شدن معابر آبادان از وجود پساب های خانگی منجر شود.

در ادامه جلسه آقایان دکتر مختار و دکتر محفوظی نماینده گان مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از حقیقی مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان بابت اختصاص چند دستگاه خودروی لجن کش برای اجرای مانور دفع فاضلاب شهری در چند روز آینده قدردانی کرده و از جدیت خود برای پیگیری حل مشکل فاضلاب آبادان خبر دادند.

دکتر جلیل مختار با اعلام این مطلب گفت: متاسفانه اعتبار قابل توجهی که قبلاً وعده شده بود بابت خسارت سیل به آبادان اختصاص یابد تاکنون محقق نشده است در حالی که این مبلغ می توانست بخشی از مشکل زیرساخت فاضلاب شهری آبادان را برطرف کند.

وی افزود: پروژه احداث خطوط فاضلاب در مناطق شهری آبادان به کندی پیش می رود و مردم از این بابت نسبت به ما گله فراوانی دارند.یکی از این پروژه ها ، احداث خطوط فاضلاب منطقه فیه است که مدت زیادی با سرعت و حجم کار بسیار پایین در حال انجام است.اگر قرار است کاری برای مردم شود نباید با اینگونه کار کردن آن را بی ارزش کرد.ضمن اینکه با توجه به بالارفتن قیمت تمام شده اجناس ، طولانی شدن روند اجرای پروژه ها به افزایش هزینه و ناتمام ماندن آنها منجر می شود.

نماینده آبادان در ادامه تصریح کرد: از نظر مردم فرقی بین شهرداری و آبفا نیست و شهروندان فقط می خواهند مشکل فاضلاب توسط مدیران شهری برطرف شود.انتظار داریم اداره آبفا ، نسبت به رفع مشکل در نقاطی که شهرداری آبادان شناسایی کرده اقدام کند و شهرداری آبادان نیز با لایروبی مناسب ، آماده پاییز و زمستان باشد و پیش بینی های لازم را برای جلوگیری از گرفتگی مجاری آب های سطحی در نظر بگیرد.

دکتر سید مجتبی محفوظی نماینده مردم آبادان ، دکتر موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان و دکتر حقیقی مدیرعامل شرکت آبفای استان نیز برای دقایقی در خصوص مشکل فاضلاب آبادان به بحث و تبادل نظر پرداختند.ضمن اینکه عبیات معاون خدمات شهری شهردار آبادان با ارائه پاورپوینت و به صورت مستند به تشریح وضعیت فعلی فاضلاب شهری آبادان پرداخت.نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
پست الکترونیک نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر چه عبارتی نوشته شده


ارتباط با ما

نشانی: آبادان،خیابان شهرداری، ساختمان مرکزی شهرداری
کد پستی : 63168 56591
تلفن : 3 - 53225231 نمابر : 53231282
ایمیل: abadan@imo.org.ir

آمار بازدید

امروز: 424
این هفته: 2795
کل بازدید: 176632

سمعی و بصری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد
هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد
پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان